KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15074294
nr 1507 4294
Erik Jönsson
(1893-1950), Sverige
Oljemålning, Landskap med figurer. Signerad. Olja på pannå 26x21 cm, yttermått inklusive ram: 42x37 cm
Erik Jönsson, svensk bildkonstnär född 1893 i Malmö, död 1950.
måndag 5 december 2022
kl 20:33:07
Erik Jönsson
Läs mer om Erik Jönsson